Kurdami parduotuvę, nusprendėme - nekurti legendų apie orą, verčiau atsivežti tikras istorijas, kurios jau buvo iki mūsų atsiradimo malūnų gatvėje.

Dalintis batų istorijomis, kurių liudininkai yra avalynės amatininkai iš viso pasaulio. Pasimatuoti Istorijas, kurias mena ne tik ilgametės gamybos tradicijos, bet ir žmonių patirtys bei atsiliepimai. Didžiuojamės galėdami atsivežti ir jums pasiūlyti aukščiausios kokybės standartus atitinkančią avalynę. Ortopediškai patogius rankų darbo elegantiški batus. Batus, kuriuos galima vėl ir vėl prikelti naujam gyvenimui.

OXFORD prekės ženklas

OXFORD ženklas yra žinomas visoje planetoje. Tai universitetas, apie, kurį yra girdėję bemaž visi akademinio pasaulio dalyviai. Nėra aiškios įkūrimo datos, tačiau universitetinis mokymas tam tikra forma Oksforde egzistavo jau 1096 m. o sparčiausiai vystėsi nuo 1167 m.,kai Henrikas II uždraudė anglų studentams lankytis Paryžiaus universitete.

Tad, jei Jums kiltų klausimas, kodėl Užupyje esančioje Malūnų gatvėje duris atvėrė tuo pačiu garbingu pavadinimu paženklinta batų parduotuvė, priežasčių reiktų ieškoti būtent šios žymios institucijos legendoje.

Nuo pat pirmų dienų Oksfordas tapo gyvų diskusijų centru. Čia mokslininkai reiškėsi ir dalyvavo religiniuose bei politiniuose ginčuose, taip įtakodami šias o vėliau ir kitas sritis. Temos suvokimas bei sąmoningumas įvairiais gyvenimiškais klausimais stiprino Oksfordo vardą visuomenėje ir jis tapo įtakinga institucija, kuri diktavo madas įvairiais klausimais.

Ar žinojote, jog yra OXFORD spalva, yra OXFORD marškiniai ir žinoma - OXFORD batai? Žinoma, šie "kanonai" kildinami iš universiteto gyvenimo ir taisyklių, kurias formavo keli amžiai taisyklių. Galima sakyti, jog Oksford universitetas vienas pirmųjų susikūrė savo "brand book" (prekinio ženklo taisykles), kurios vėliau žymėjo tik aukščiausios prabos daiktus, atitinkančius senąsias universiteto taisykles.

Kaip jau minėjome OXFORD pavadinimo batai atsirado kartu su besivystančia infrastruktūra. Nutiesus kelius, į universitetą ir paskaitas studentams nebereikėjo klampoti per purvynus, tad ilgainiui juos pakeitė iki šių dienų išlikusi patogi elegantiška sofistikuota šių batų forma.

Oksfordai (OXFORDS)

Tai iki šių dienų yra populiariausi formalūs-elegantiški-klasikiniai, uždaro suvarstymo batai. Manoma, jog maždaug apie 1800 m. OXFORD universiteto studentų tarpe išpopuliarėjusį dizainą inspiravo auliniai batai su šoniniais įpjovais. Kurie vėliau buvo perkelti į bato priekį ir tapo vieta raišteliams.Laikui bėgant modelis kito, iki tol, kol buvo suformuotas kultiniu tapęs įvaizdis. Kita vertus, sklando gandai, jog Oksfordai iš tiesų atsirado Škotijoje. Čia jie žinomi „Balmorų” pavadinimu. Šie batai siejami su tokiu pačiu pavadinimu turinčia tvirtove. Kaip bebūtų, Oksfordai avimi nuo 1600 m. ir nors dabar tai yra klasikos ir vyriškumo simbolis, kažkada tai buvo maištaujančių studentų avalynė. Elegantiški, oficialūs ir patikimi Oxford batai idealiai tinka tiek ypatingoms progoms, tiek kasdieniam puošnaus elegantiško vyro įvaizdžiui.

DERBIAI (Derby shoes)

Derbiai yra atviro suvarstymo batai.

Tai geriausiai atpažįstamas atviro suvarstymo batų modelis, pasiūtas iš kelių odos gabalų. Atviro suvarstymo batai pasižymi pilnai neužsidarančiomis konstrukcinėmis detalėmis, skirtomis batų raišteliams suverti.

Šios detalės prisiuvamos bato liežuvio šonuose, tiesiai ant batviršio. Suvarsčius ir užrišus batus šios dalys priglunda prie liežuvio, tačiau pilnai neužsidaro ir tarp jų lieka tarpas.

Atviro varstymo batai, priklausomai nuo jų modelio, gali būti avimi tiek prie kostiumo, tiek prie kasdienės aprangos.

Mūsų parduotuvėje derbių pasirinkimas ypač platus – nuo solidžių ir elegantiškų poliruotos veršiuko odos, derančių prie kostiumų, iki paprastesnių nešlifuotos odos batų – puikiai tinkančių prie kasdienės aprangos.

Manoma, jog derbiai atsirado dėka Edward Smith-Stanley, kuris buvo epinių proporcijų žmogus. Jo milžiniškai pėdai netiko kito to meto populiariųjų tipų batai ir ypač oficialieji oksfordai, tad jo batsiuvys padirbo jam atviro suvarstymo modelį. Šie jam taip patiko, jog derbius mes žinome iki šiol.

Žinoma, tai tik viena derbių atsiradimo teorija.

Loaferiai (Loafer)

Ar patikėsite, jog loaferiai kadaise buvo žvejų batai Norvegijoje?Legenda byloja, jog turistai pamatę šiuos batus ant iš sėkmingos žūklės grįžusių žvejų, nusipirko juos ir pradėjus avalynę nešioti savam krašte - batai sėkmingai įgijo populiarumą.

Kita versija, teigia, jog patys norvegai pastebėjo turistų susidomėjimą jų avalynę ir taip pradėjo juos gaminti bei tobulinti. Dabar sunku atsekti "ar višta ar kiaušinis", bet batai išties klasiškai patogūs.

Loaferiai - įsispiriami batai, turintys plačią, paaukštintą pakulnę. Dažniausiai būna su papildomais elementais ant liežuvio: odinės ar metalinės dekoracijos arba odinė, skersai liežuvio einanti juosta.

Monkai (Monk shoes)

Sakoma, jog šio batų modelio istorija prasidėjo nuo vienuolių.Vienos sagties sandalai ilgainiui virto uždarais batais, o vėliau jiems pakliuvus į batsiuvių akiratį - tapo neginčijama stiliaus ikona.Šiuolaikiniai Monkai yra ypač patogūs ir stilingi.

Populiariausi yra vienos sagties (single buckle)ir dviejų sagčių (double buckle) monkai.

Dviejų sagčių Monkai, turi plonesnius dirželius ir mažesnes sagtis.Jie atrodo ypač elegantiškai ir išskirtiniai, todėl yra mėgstami stilingų Italijos vyrų. Puikiai dera prie švarko ar kostiumo.

Mažiau populiarūs tris ir daugiau sagčių turintys monkų modeliai.

Čelsiai (Chelsea boots)

Čelsiai - aulinių klasės įsispiriama avalynė su pakulne ir elastiniais įsiuvais šonuose išpopuliarėjo Didžiojoje Britanijoje dar 1960-aisiais.

Turbūt nesunku patikėti, jog prie jų populiarumo prisidėjo tuometinio muzikinio pasaulio karaliai Bitlai (The Beatles). Bet sunkiau įsivaizduoti, jog būtent Čelsiais mokslinės fantastikos klasikoje - Žvaigdžių karai, buvo apauti "žvaigždžių būrio smogikai" (stormtroopers).

Čelsiai dviejų skirtingų batų tipų hibridas su geriausiomis abiejų savybėmis. Tai auliniai batai į kuriuos taip pat lengva įšokti, kaip ir iš jų iššokti.

Kodėl vyro akį traukia batai su aukštu aulu?Matyt, tai koduojama vyriškoje pasąmonėje, mat nuo neatmenamų laikų tokio tipo batus dėvėjo medžiotojai ir kariai. Tokiuose batuose nuo smūgių ir sužeidimų apsaugota blauzda, bei įtvirtinta čiurna.Militaristiškai tvarkingi ir nepriekaištingi. O su šiuo modeliu dar ir lengvai įsispiriama batų pora.

Nors Česliai mūsų krašte taip niekada plačiai ir neprigijo, šių dienų pasaulietiškas džentelmenas juos renkasi dėl universalumo.Juodus, matinius, tamsiai rudos spalvos čelsius galima avėti su kostiumu ar švarku, rudus, zomšinius ar sparčiai populiarėjančius spalvingus - priderinsite prie neįpareigojančio kasdieniško stiliaus.

Juoda ar Ruda

Nekyla nė mažiausios abejonės, jog OXFORD yra plačiausiai paplitęs klasikinių uždarai suvarstomų batų modelis.Stiliaus gidas juos visuomet priskiria prie verslo, kokteilinio ar puošnaus kasdieninio aprangos kodų.Todėl OXFORD yra batai į kuriuos pirmiausia rekomenduojama investuoti.

Renkantis spalvą, labai svarbu įvertinti tris faktorius:

  1. Jau turima drabužių ir aksesuarų spalvų paletė.Jei joje dominuoja juoda ar tamsiai pilkos spalvos - juoda avalynė visuomet bus geriausias sprendimas. Mėlyna, pilka ar kitų šviesių drabužių spintos dominavimas? - renkamės rudo tono avalynę.
  2. Priežiūros sudėtingumas. Juodus batus lengviau prižiūrėti. Po įbrėžimų ar kitokių paviršiaus pažeidimo, juodą avalynę nesunku grąžinti į pirminę išvaizdą.
  3. Stiliaus pasirinkimas. Juoda spalva - tinka formalioms elegantiškoms aprangos kombinacijoms.Rudą ir šios spalvos variacijos avalynė suteikia daugiau laisvės. Netgi jeigu tai ir Oxford, šie batai puikiai tiks puošnaus kasdienio apsirengimo progoms.

GOODYEAR WELTED avalynės konstrukcija:

Užsukę į batų parduotuves, dažnai girdime sunkiai suprantamus burtažodžius. Kvapą užgniaužia gausa skirtingų batų rūšių skirtų skirtingoms progoms, o ką jau kalbėti apie vardijamas siuvimo technologijas ir jų privalumus. Atėjome tik avalynės, o išeiname, pripompuoti informacijos.

Bet "dramblį reikia valgyti po truputį". Tad štai kąsnelis, nuo kurio išties praturtės jūsų žinių lobynas.

GOODYEAR WELTED (apsiuvimo) batų konstrukcija:

Ši technologija sukurta daugiau nei prieš 140 metų 1869 m. JAV.Pionieriumi laikomas vulkanizuotos gumos išradėjo Charlzo Goodyearo sūnus – Charlzas Goodyearas Jaunesnysis.

Tiesa, ne jis pats išrado šį metodą. Charlzas jį ištobulino ir užpatentavo.( Plačiau apie tai http://bit.ly/37Vgj8J ). Bet būtent jam galime būti dėkingi, už tai, jog turime šį batų "paturbinimą"

Goodyear Welt konstrukciją naudoja tik aukščiausios kokybės batų gamintojai, tokie kaip: Cheany&Son’s, Lancio, Berwick ir kt.

„Welt ” yra odos juostelė, kuri apsiuvama aplink bato kraštą.Ji tvirtinama siūlėmis prie vidpadžio, bato viršutinės dalies, bei prie išorinio bato pado. Goodyear Welt konstrukcijoje siūlės yra daromos išorinėje pado dalyje, tam, kad maksimaliai apsaugotų bato atsparumą nuo vandens.

Tarp vidpadžio ir išorinio bato pado specialiai yra daromas nedidelis tarpas, kuris užpildomas kamštine medžiaga arba veltiniu. Šios natūralios medžiagos yra lengvos, gerai izoliuoja, prisitaiko prie pėdos formos, bei leidžia pėdai kvėpuoti.

Odinio pado batai lig šiolei laikomi avalynės formalumo ir elegantiškumo etalonu.

Dainite padai

Visi batų gamintojai ir pardavėjai sutaria, jog renkantis avalynę, svarbu sau įvardinti kontekstą: Kur avalynę dėvime bei kiek svarbu aprangos kodas, kurio dalimi bus šie batai. Trumpai tariant, batų padas vertinamas per funkcinę ir estetinę prizmes.

Šįkart "Batų istorijos" rubrikoje, pateikiame Dainite guminių padų atsiradimo istoriją. Dainite - tai 1894m. anglų kompanijos „Harboro Rubber“ įkurtas prekinis ženklas. Kompanija gamina, aukštos ir aukščiausios kokybės batams skirtus guminius padus. Dainite gamina nedidelį guminių padų asortimentą, visgi labiausiai jie žinomi, dėl dygliuoto gerai sukimbančio pado skirto elegantiškų batų segmentui.

XX amžiaus pradžioje nebuvo formalaus aristokratiško elegantiško pado, kuris galėtų užtikrinti sukibimą drėgnomis ir ledinėmis Britanijos žiemomis. Rinkoje ežėjo spraga. Dauguma tuometinių formalaus stiliaus batų buvo gaminami plokščiu odiniu paviršiumi, kurie mažai arba visai sukibdavo. Tad galite įsivaizduoti, kodėl tuometiniai ponai ir džentelmenai į operą riedėdavo su karietomis netgi jei jų namus nuo tikslo skirdavo keli šimtai metrų.

Nuo XX amžiaus batsiūvystės praktikoje atsiradę gausa batų padų alternatyvų, tačiau Dainite visada bus pripažintas dygliuoto stiliaus pado pionieriumi elegantiškų batų gretose.Dainite padais padengti tokių ženklų kaip „Viberg“, „Truman Boot Company“, "Joseph Cheaney & Sons", „Tricker's“, „Crockett & Jones“, "Berwick" ir „Loake“ avalynė .

Batų priežiūros priemonės Burgol

Tinkami įrankiai prikelia jūsų mėgiamą avalynę antram, trečiam, ketvirtam bei dar daugiau gyvenimų. Be to, batų valymas yra fantastiška meditacija. Kiekvienas valantis judesys išlaisvina protą, o prieš akis besikeičiantys batų vaizdas, jus visuomet džiugins.

Skamba, kaip neįtikėtini reklamos žodžiai. Vis gi, Burgol gaminių sėkmės istorija byloja, jog šių žodžių svarumui yra neginčijamas pagrindas

Burgol sėkmės istorijoje svarbiausią vaidmenį suvaidino „Freyersfeld GmbH“ generalinis direktorius Raineris Ersfeldas.2004 m. jis atsitiktinai atrado batų vašką pas batsiūvį Schloss Salemo. Ligi tol Vokietijoje ir Austrijoje šio batsiuvio gaminio buvo parduodami tik kelios skardinės.

Raineris Ersfeldas tikėjęs produktu ir turėdamas strategiją, sudėjo visą turimą turtą į prekės ženklo kūrimą, produkto valdymą ir plėtrą ES šalyse.2004 metais, pasitaręs su tuometiniu gamintoju, užsitikrino žodinį ir vaizdinį prekės ženklą BURGOL.

2009 m. gaisro metu buvo sunaikinta visa gamykla.Ją tekoi visiškai atstatyti. Be gamybos salės, liepsnose supleškėjo ir žaliavų sandėlis. Tačiau likimo smūgis Rainerio Ersfeldo buvo vertinamas, kaip galimybė visapusiškai atsinaujinti ir kaip naujų žingsnių pradžia.

„Burgol“ savo batų priežiūros gaminiuose derina tradicijas ir modernumą. Viena vertus, visi receptai ir batų šepetėlių dizainas yra pagrįsti ilgamete praktine patirtimi ir plačiomis pritaikymo galimybėmis. Antra vertus, prekės ženklas visada sugebėjo augti su naujais iššūkiais ir reikalavimais.

Batų priežiūros produktai yra nuolat tobulinami, siekiant patenkinti tiek augančius klientų poreikius, tiek išorinius veiksnius, kaip antai - tvarumas ir ekologija.

Vokiškai kalbančiose šalyse „Burgol“ žymi absoliučią aukščiausią kokybę ir ergonomišką. Yra numeris vienas - rankų darbo batų valymo produktas.

Derinamos aprangos detalės

Kiekvienas save gerbiantis vyras savo drabužių spintoje turi diržą. Ir tai sakome be ironijos ar noro šaržuoti vyrus be diržų.Taip susiklostė rengimosi įpročiai. Taip evoliucionavo stiliaus kanonai ir aprangos kodas Diržas, žinoma, turi ne tik dulkėti nenaudojamas.

Jei dėvime ne sportines kelnes ir avime klasikinius batus - diržas yra privaloma aprangos dalis. Jis atlieka funkciją, išryškina esamas ir norimas akcentuoti proporcijas. Paradoksalu, bet diržas atskirdamas žemutinę aprangos dalį nuo viršutinės - jas apjungia.

Deriniai su batais gali skirtis nuo aprangos kodo.

1. Derėtų pagirti mūsų krašto džentelmenus, kurie nepamiršta derinti batų su turimais diržais. Rudi žavūs oksford brouksai (oxford brogues) ir rudas šlifuotos odos dailus diržas - puikiai tiks jei mėgstate palikti tik geriausią įspūdį.

Subtilu. Saikinga. Stilinga.

2. Jaučio kraujo spalvos diržo ir batų kombinacija nepaprastai hipnotizuoja. Ypatingai rekomenduojama dėvėti darbe, mat šis tandemas įprasmina ryžtą ir veiksmą. Čia ne horoskopas, o jūsų vizitinė kortelė.

Ugninga. Konkretu. Įkvepia.

3. Kas gali būti seksualiau nei tamsių loaferių ir pinto diržo kombinacija?Rudas zomšas ir šviesus gruziniško pinto sūrio diržas. Išlukštensite jį keliais grakščiais judesiais, tad tai puiki dovana Jūsų vyrui.

Seksualu. Tekstūriška. Valiūkiška.